Pytania o egzamin

Frequently Asked Question on Pytania o egzamin

Co trzeba zdawać na maturze żeby dostać się na architekturę?

Na wszystkie politechniki wymagana jest matematyka. Poza tym przedmiotem każda uczelnia ma inne wymagania np. historia, historia sztuki. Wszystkie informacje zwykle znajdują się na stronach wydziałów architektury lub stronach głównych uczelni.

Czy można się dostać na studia bez kursu rysunku?

Można, ale to zdarza się bardzo rzadko. Każdy chce zwiększyć swoją szansę na zostanie studentem, dlatego zaczynanie kursów w gimnazjum jest coraz częstsze.

Czym różnią się egzaminy na architekturę na różnych uczelniach?

Każda politechnika ma inne wymagania co do stylu rysunku, różny czas na jego wykonanie oraz odmienną tematykę egzaminów. Znamy wymagania na wszystkie uczelnie i przygotowujemy do egzaminów nie tylko do Krakowa.

Jak długo trzeba się uczyć żeby zdać egzamin na architekturę krajobrazu?

Ze względu na mniejszą ilość kandydatów na miejsce w porównaniu do architektury, zwykle wystarcza rok nauki. Jednak osoby, które uzyskują najwyższe oceny uczą się przez 2 lata, a opanowane wcześniej umiejętności pomagają im w trakcie studiów.

Jak długo trzeba się uczyć żeby zdać egzamin na architekturę?

Przeciętnie zajmuje to 2 lata (kurs 1 x w tygodniu). Jest to optymalny czas potrzebny do gruntownego przygotowania i nauki warsztatu rysunkowego. Program kursu 2 letniego można przerobić w ciągu jednego roku na kursie intensywnym 2x4 lub nielimitowanym. Polecamy jak najwcześniejsze zapisywanie się na rysunek, nawet w gimnazjum, ponieważ zwiększa to znacząco szanse na dostanie się na studia.