Pytania o kurs

Frequently Asked Question on Pytania o kurs

Czy w czasie lekcji wszyscy rysują ten sam temat?

Nie, każdy rysuje co innego, w zależności od swojego poziomu zaawansowania.

Dlaczego Szkoła rysunku Narysowani jest lepsza od konkurencyjnych kursów i korepetycji?

Przede wszystkim dlatego, że łączy zalety kursu i korepetycji. W pracowni zawsze przebywa jedna grupa, maksymalnie 6 osobowa, dlatego każdy uczeń otrzymuje wystarczająco dużo korekt oraz ma możliwość porównania swojego rysunku z pracami innych. Na dużych kursach bardzo często zdarza się, że uczeń dostaje na jednej lekcji sprzeczne korekty od różnych nauczycieli, co utrudnia mu skończenie rysunku. U nas zajęcia prowadzi jedna osoba, zmieniana przez następną na kolejnych zajęciach. Ten system pozwala uczniom poznać więcej stylów rysunkowych i różne opinie na temat swoich prac i równocześnie uniknąć dezorientujących korekt. Jako jedyna szkoła publikujemy co roku pełne statystyki zdawalności, w tym ilość osób, które zdawały egzaminy. Publikujemy wszystkie informacje, nie tylko te o najlepszych ocenach, ale przede wszystkim nasza skuteczność jest zbliżona do 100%! Mamy najlepszy system zniżek. Najlepsi uczniowie dostają nawet 40% zniżki, a przy połączeniu z innymi zniżkami mogą chodzić na kurs ZA DARMO. Nasza pracownia znajduje się najbliżej Dworca Głównego spośród wszystkich szkół rysunku w Krakowie. Jeżeli te argumenty nie przekonały Cię jeszcze do zapisania się na kurs to zapraszamy na darmową lekcję próbną, jednak ostrzegamy, że w zasadzie do tej pory nie zdarzyło się aby ktoś po próbnej lekcji nie chciał u nas zostać :)

Czy w czasie zajęć uczniowie dostają jakieś pomoce naukowe/samouczki?

Tak. Większość tematów posiada opracowanie teoretyczne, które rozdajemy uczniom w postaci kserówek. Ponadto kursanci otrzymują również samouczki i inne ćwiczenia praktyczne.

Na jakie uczelnie i kierunki studiów przygotowuje Szkoła rysunku Narysowani?

Przygotowujemy do egzaminów na wszystkie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na Politechnikę Krakowską, Politechnikę Śląską, ASP w Krakowie, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Lubelską oraz wiele innych. Główne kierunki studiów to architektura, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, inżynieria wzornictwa przemysłowego, wzornictwo przemysłowe oraz wszystkie inne kierunki, na których wymagany jest rysunek i malarstwo.

Czy trzeba mieć przygotowanie plastyczne żeby zapisać się na kurs?

Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia rysunkowego. Każdy uczeń ma swój indywidualny program, więc bez względu na to kiedy zapiszesz się na kurs, zaczniesz od takiego poziomu na jakim jesteś, czyli najczęściej od podstawowego.

Czy trzeba mieć talent żeby nauczyć się rysować?

Absolutnie nie. Rysunek architektoniczny różni się od plastycznego, tym że jest dużo bardziej zgeometryzowany oraz rządzi się bardzo sztywnymi regułami, których każdy może się nauczyć. Jesteśmy w stanie przygotować każdego do zdania egzaminu na architekturę. Od talentu zależy wyłącznie szybkość nauki.

Kiedy można się zapisać na kurs?

Na kurs można się zapisać w każdej chwili, w zależności od wolnych miejsc w grupach. Twój poziom zaawansowania nie ma znaczenia, ponieważ nauka u nas jest całkowicie indywidualna, a program kursu zostanie dopasowany do Twoich potrzeb i umiejętności.

Jak duże są grupy?

W trakcie zajęć standardowych są maksymalnie 6 osobowe. Jedynie w trakcie kursów intensywnych (plenerów) grupy liczą do 8 osób. W czasie zajęć w pracowni przebywa jedna grupa.

Jakie materiały naukowe i przybory rysunkowe zapewnia pracownia?

Na wyposażeniu pracowni są deski, więc nie musisz przynosić swojej. Za przyniesienie zadania domowego każdy kursant otrzymuje bristol B2. Szkoła zapewnia również wszelkie pomoce naukowe oraz materiały teoretyczne i praktyczne (samouczki).

Co zabrać na pierwszą lekcję rysunku arch.?

NA PIERWSZE ZAJĘCIA WEŹ: • bristol B2 50x70cm (polecamy kupowanie w sklepach dla plastyków np. Hergon, Szał dla plastyków, zamiast w zwykłych papierniczych. Na miejscu można zwykle poprosić o przecięcie kartonu B1 na pół). Uwaga-rysunki noś w teczce, a nie w tubie! • ołówek automatyczny 0,5-0,9 (polecamy Faber Castell lub Rotring), może też być Versatile, • wkłady do ołówka HB, B, 2B, • gumkę chlebową (polecamy Faber Castell). NA kolejne lekcje zabierz też: • gumkę do mazania twardą (Factis Softer), • gumkę do mazania w ołówku (KOH-I-NOR)