Pytania o studia

Frequently Asked Question on Pytania o studia

Czy rysunek przydaje się na studiach?

Jeżeli zdajesz na ASP to oczywiście tak. Z kolei na politechnice to już nie takie oczywiste, ponieważ większość projektów robi się komputerowo. Nie mniej jednak czasem lepiej i szybciej jest zrobić rysunek odręczny zamiast wizualizacji komputerowej, a dobry rysunek zawsze jest bardziej ceniony przez wykładowców.

Czy studia (architektura) są ciężkie?

W porównaniu do innych kierunków nie. Egzaminy są dość proste i nie ma wiele materiału teoretycznego do nauki. Jednak studia te są bardzo czasochłonne, ponieważ nad projektami spędza się bardzo dużo czasu i często zarywa noce.

Czy nadaję się do studiowania architektury?

Jeżeli masz wyobraźnię przestrzenną, jesteś kreatywny i nie wyobrażasz sobie życia bez tworzenia to zdecydowanie się nadajesz. Rysunku architektonicznego można się nauczyć nie mając żadnego talentu plastycznego, ale trzeba być zdeterminowanym żeby to osiągnąć.

Czy jest jakiś ranking wydziałów architektury? Która uczelnia jest najlepsza?

Nie ma rankingu wydziałów architektury w Polsce, jednak śmiało możemy powiedzieć, że ich poziom nie różni się między sobą znacząco. Oczywiście są słabsze i lepsze placówki. W czołówce zwykle podawana jest Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska oraz Politechnika Warszawska.