Jak i czego uczymy

Program edukacyjny

Prowadzimy kursy rysunku według nowatorskiego programu, z indywidualnie dopasowaną ścieżką nauczania dla każdego ucznia (bez względu na termin dołączenia do grupy).

Standardowy program kursu rysunku architektonicznego przewidziany jest na 2 lata, jednak jesteśmy przygotowani do przyjęcia uczniów zaczynających naukę rysunku już w gimnazjum.

Program podzielony jest na trymestry, zróżnicowane pod względem poziomu i tematyki, które kończą się obowiązkowymi przeglądami połączonymi z oceną rysunków. Cały program stanowi kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych.

Kładziemy szczególny nacisk na systematyczność bo tylko to, a nie talent, jest gwarancją najlepszych efektów i sukcesu na egzaminie.

Większość tematów oparta jest na tematach egzaminacyjnych.
W ramach każdego z nich uczeń poznaje kolejne zagadnienia związane z projektowaniem, kompozycją, geometrią wykreślną lub daną techniką rysunkową.

Nieodłącznym elementem zajęć w pracowni są zadania domowe. Ćwiczenia w domu mają na celu pogłębienie wiedzy z zakresu geometrii i utrwalenie umiejętności rysunkowych opanowanych w trakcie lekcji.
Przykładowa tematyka rysunków:

Dla kandydatów na architekturę i architekturę wnętrz – m.in. martwa natura, studium zróżnicowanych materiałów, projektowanie architektury oraz wnętrz, projektowanie mebli i przedmiotów, architektura historyczna, akt oraz dodatkowo papieroplastyka.

Dla kandydatów na architekturę krajobrazu – m.in. martwa natura, studium zróżnicowanych materiałów, projektowanie małej architektury, projektowanie przestrzeni publicznych i zieleni, studium drzew i krajobrazu.

Dla kandydatów na inżynierię wzornictwa przemysłowego – m.in. martwa natura, studium zróżnicowanych materiałów, projektowanie przedmiotów i mebli, papieroplastyka.

Zajęcia dodatkowe

Rozszerzeniem programu podstawowego dla osób zdających na architekturę oraz dla hobbistów są zajęcia uzupełniające z rysowania postaci (akt), pojazdów, światów s-f i projektowania postaci do gier komputerowych itp, w różnych technikach rysunkowych i malarskich. Można też zapisać się na same zajęcia uzupełniające. Start kursu przy minimum 4 chętnych osobach.
W ramach lekcji z rysunku architektonicznego można wziąć udział w kursie papieroplastyki.

Dwa razy w roku organizujemy plenery, czyli intensywne kursy rysunku odbywające się, w zależności od pory roku i pogody, w pracowni lub na zewnątrz, w ciekawych miejscach na terenie Krakowa.