Rodzaje i poziomy zajęć

Osoby chcące uczyć się hobbistycznie, mogą uczestniczyć we wszystkich rodzajach zajęć. Innych, zainteresowanych przygotowaniem do egzaminów wstępnych na architekturę lub ASP, zapraszamy do wyboru specjalnych kursów rysunku. Kraków posiada najlepszą ASP w Polsce, a my umożliwiamy dostanie się w jej progi.

Zajęcia darmowe

Pakiet zajęć darmowych, przewidziany zarówno dla naszych uczniów jak i osób spoza szkoły.

Pierwsza lekcja rysunku jest zawsze darmowa i niezobowiązująca do zapisania się na kurs. Jeżeli masz wątpliwości, którą szkołę rysunku wybrać, przyjdź i przekonaj się, czy warto z nami zostać.

Przeglądy prac dla osób spoza naszej szkoły. Przegląd trwa około 30 minut. Jeżeli nie jesteś pewny, czy Twój kurs lub korepetytor mają wystarczające kompetencje do nauczania rysunku architektonicznego, skonsultuj swoje rysunki z nami. Gwarantujemy obiektywną ocenę rysunków.

Dodatkowe zajęcia z martwej natury dla wszystkich uczniów w ramach godzin gratisowych.

Wykłady o tematyce architektonicznej i artystycznej dla wszystkich uczniów chcących poszerzyć swoją wiedzę o architekturze i sztuce.

Symulacje egzaminów dla wszystkich uczniów przed egzaminami wstępnymi.

Kursy standardowe

Kurs rysunku architektonicznego
Kurs rysunku architektonicznego i projektowania przygotowujący do egzaminów na architekturę, architekturę i urbanistykę, architekturę krajobrazu, sztukę ogrodową, inżynierię wzornictwa przemysłowego. Lekcje kursu standardowego są odpowiednie również dla hobbistów.

W ramach tego kursu prowadzimy również zajęcia z papieroplastyki, niezbędnej w trakcie egzaminów na architekturę na Politechnice Śląskiej i Politechnice Warszawskiej, oraz inżynierię wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej.

Kurs artystyczny
Kurs technik malarskich, który jest przygotowaniem do zdawania egzaminów na wszystkie kierunki na ASP.

Kurs łączony (rysunek architektoniczny + kurs artystyczny)
Zajęcia z rysunku architektonicznego + lekcje malarstwa i aktu. Kompleksowe przygotowanie do egzaminu na architekturę wnętrz.

Kursy uzupełniające
Rysowanie postaci (akt), projektowanie postaci do gier komputerowych, samochodów, światów s-f itp. w różnych technikach rysunkowych i malarskich.
Kurs ten prowadzony jest po zgłoszeniu się minimum 2 chętnych osób.

Warsztaty dla dzieci Imaginarium
Dedykowane są dzieciom w wieku 4-8 lat (jednak nie wykluczamy chętnych młodszych ani starszych).
Naszym uczestnikom oferujemy półtorej godziny edukacji poprzez kreatywną zabawę, w formie zajęć w szerokim zakresie sztuk plastycznych i projektowania, zawsze dopełnionych odrobiną ciekawostek w postaci krótkiego wykładu wprowadzającego wokół tematu zajęć.

Zajęcia dla osób starszych
Na naukę nigdy nie jest za późno, dlatego zapraszamy do naszej pracowni wszystkich, bez względu na wiek. Specjalnie dla osób starszych możemy utworzyć grupy w godzinach porannych.

Wykłady z historii sztuki
Przygotowanie do matury oraz egzaminów wstępnych na ASP,  podczas których analizujemy wszystkie epoki, style, nurty, a przede wszystkim artystów i ich dzieła.

Kursy intensywne – plenery

W ciągu roku szkolnego organizujemy trzy kursy intensywne. Pierwszy podczas ferii zimowych, a kolejne na przełomie maja i czerwca przed egzaminami wstępnymi. Zajęcia odbywają się wówczas codziennie przez minimum tydzień i trwają od 3 do 8 godzin. W czasie kursu letniego część lekcji organizujemy w plenerze na terenie Krakowa.

Poziomy zaawansowania

Uczniowie podzieleni są na bardzo małe grupy, w których każdy ma indywidualny tok nauczania i realizuje swój program. Kurs można rozpocząć w dowolnym terminie, bez względu na poziom zaawansowania. Uczymy rysunku od podstaw, więc nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania plastycznego.